fbpx

Бодібілдінг та Чемпіонат України WABBA

Зміст

 

 1. Історія появи бодібілдингу
 2. Сучасний бодібілдинг
 3. Wabba Ukraine
 4. Як потрапити на змагання з бодібілдингу Wabba?
 5. Все про підготовку до чемпіонату України з бодібілдингу

У кожної людини, яка ходить до фітнес клубу є своя мета: схуднути,набрати масу, підтримувати форму, здоров’я, а хтось має особливу ціль – потрапити на Чемпіонат України WABBA з бодібілдингу. На нього може потрапити навіть новачок!

 

ІСТОРІЯ ПОЯВИ БОДІБІЛДИНГУ

Один із найстаріших та найпопулярніший видів спору – це бодібілдинг.

Бодібілдинг – це культура людського тіла, вдосконалення його завдяки вправам з обтяженням, відповідному харчуванню з метою нарощення м’язів.

Виник він у Стародавній Греції та Римі. Тоді люди займалися вправами з обтяженнями та власною вагою, щоб зміцнити здоров’я, збільшити м’язи та щоб мати гару фізичну форму, аби брати участь у військових діях. Більшість сучасних правил та принципів силових тренувань з бодібілдингу були закладені ще в ті часи. Цей вид спорту активно розвивався та ставав все більш популярним, почались проводитись різні змагання. Люди використовували каміння та перекидали їх через голову назад однією або двома руками. Один із тих каменів зберігся, його вага складає 143.5 кг. Під час Олімпійських ігор учасники демонстрували свої форми та змагалися за найкращу з них, також чоловіки показували різні трюки в цирку, грали зі штангою, демонстрували м’язи.

Бодібілдинг поступово набирав популярності, почали з’являтись нові знаряддя, проводитись тренування з оцінювання фігур спортсменів. Перший чемпіонат з бодібілдингу пройшов у 1946 році. Серед популярних учасників були Ларрі Скотт, Стів Рівз, Регг Парк.

У 1965 році провели престижний чемпіонат Містер Олімпія. В той час став відомим Арнольд Шварцнегер, у 80-тих та 90-тих – Лі Хейні та Доріан Ят, у 2000-них – Ронні Колеман.

бодібілдер Арнольд Шварценегер

На початку 90-тих, у Києві, було проведено міжнародний турнір із бодібілдингу «Золотий каштан». Найбільше титулів вибороли: Сергій Отрох, Володимир Гречухов, Олег Жур, Ірина Петренко.

СУЧАСНИЙ БОДІБІЛДИНГ

50 років тому культуризм не був визнаним. Наші спортсмени не могли брати участь у популярних змаганнях. У 1972 році була створена Федерація бодібілдингу та фітнесу України (ФББО) під назвою комісія атлетичної гімнастики. У травні цього ж року відбувся Всеукраїнський конкурс з атлетичної гімнастики та багатоборства ГПО. Змагання проходили у ростових категоріях, оцінювали позування, силове триборство (присідання зі штангою на плечах, станова тяга, жим лежачи).

Проте, у 1988 році був проведений перший чемпіонат з культуризму (атлетизму), де збірна України здобула перемогу.

Новим етапом став 1990 рік. Спортсмени, які займаються силовим триборством, відокремилися від Української федерації атлетизму. Тоді утворилися дві федерації – Федерація бодібілдингу України (ФББО) та Федерація пауерліфтингу України (ФПУ).

У 1992 році була заснована Федерація бодібілдингу України, потім була прийнята до міжнародної федерації.

2013 року Україна вперше провела Чемпіонат світу з бодібілдингу, фітнесу, бодіфітнесу, бікіні, атлетик фітнесу та фізик. У загальному командному заліку перемогла, де набрала 216 балів.

Тепер цей вид спорту є дуже популярний, постійно проводяться змагання, наші спортсмени виступають як в Україні, так і за кордоном.

бодібілдінг, чемпіонат по фітнесу

WABBA UKRAINE

WABBA – це всесвітня аматорська асоціація бодібілдингу, яка стала однією з найбільших федерацій бодібілдингу у світі. Створена Сержем Нубретом у 1975 році після змагань «Містер Олімпія».

У 2009 році була створена WABBA України. 2019 року у Львові  було проведено Відкритий Чемпіонат Світу WABBA INTERNATIONAL.

Із найбільших здобутків є перше командне місце на найпрестижнішому турнірі MR. & MS. UNIVERSE 2017. Сьогодні WABBA проводить свою діяльність по всій країні.

У різних містах проводить щорічно організацію Кубків та Чемпіонатів України. Спортсмени України успішно перемагають у міжнародних змаганнях.

У команду WABBA Ukraine входять фахівці різних областей.

Серед них:

 • Президент WABBA UKRAINE, суддя міжнародної категорії – Святослав Шеремета.

Шемермета Святослв

 • Віце-президент по зв’язках з громадськістю, голова Полтавської обласної федерації WABBA Ukraine – Сергій Корнієнко.
 • В.о. Віце-президента, Голова Київської обласної федерації WABBA Ukraine – Олександр Паеранд.
 • В.о. Віце-президента з розвитку, cтарший тренер жіночої збірної України, голова Київської міської федерації WABBA Ukraine, суддя міжнародної категорії – Наталія Камперська.
 • Голова федерації WABBA Ukraine у АР КРИМ – Андрій Захаров.
 • Голова Запорізької обласної федерації WABBA Ukraine – Вікторія Захарова.
 • Голова Дніпропетровської обласної федерації WABBA Ukraine – Шарапов Андрій.
 • В.о. Головного тренера збірної України – В’ячеслав Волосов.
 • В.о. тренера збірної України, напрямок фітнес-бікіні – Скримська Юлія.
 • Голова Чернігівської обласної федерації WABBA Ukraine, суддя національної категорії – Андрій Кисіль.
 • Голова Чернівецької обласної федерації WABBA Ukraine, суддя національної категорії – Андрій Бурштин.
 • Голова Тернопільської обласної федерації WABBA Ukraine – Віктор Мацикур.
 • Голова Львівської обласної федерації WABBA Ukraine – Андрій Кузьма.

 

Оргкомітет федерації WABBA UKRAINE:

 • Секретар WABBA Ukraine – Тарас Наполов.
 • Спортивний психолог – Ребченко Надія.

Wabba Україна

ЯК ПОТРАПИТИ НА ЗМАГАННЯ З БОДІБІЛДІНГУ WABBA?

Для початку потрібно пройти попередню реєстрацію на сайті  WABBA Ukraine. Ексклюзивно у федерації WABBA UKRAINE при реєстрації онлайн можна обрати послуги гримування на вибір: JAN TANA або MAGIC TAN, персональний номер під яким ви будете на сцені, персональну фотозйомку (акцентовану та студійну), обрати додаткову категорію, послуги макіяжу, зачіски та нарощення вій. Також придбати квиток для супроводжуючих осіб в гримерку та глядацький зал, забронювати готельний номер, надіслати музику для довільної програми.

Після того, як ви зареєструвались та отримали підтвердження, потрібно обов’язково прибути на остаточну реєстрацію з усіма документами.

Wabba Україна, бодібілдінг та чемпіонат фітнесу

ВСЕ ПРО ПІДГОТОВКУ ДО ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ З БОДІБІЛДІНГУ

Потрапити до Чемпіонату України може спортсмен, який впевнено йде до своєї мети! Більшість тренується під наглядом кваліфікованого наставника, який у всьому допомагає, а хтось самостійно.

 

Програма складається відповідно до мети:

 • спалювання жиру та набір м’язової маси;
 • схуднення;
 • створення рельєфного тіла.

 

Стратегії занять, які ви можете обрати:

 • виконання вправ, що сприяють комплексному тренуванню тіла;
 • вправи бодібілдингу для розвитку певних м’язів (більше проведеного часу в тренажерному залі та менше часу на відпочинок для відновлення).

 

Поради при підготовці до змагань

 1. Здати аналізи, щоб розуміти свій організм.
 2. Підібрати правильне харчування.

*Обмежити вживання цукру та солі

*Найбільш калорійну їжу споживати в першій половині дня

*У другій половині дня їсти білок (яйця, варене м’ясо)

*Щільно снідати, щоб була енергія на весь день

*Їсти не пізніше ніж 2-3 години до сну

*Багато рухатись

 1. Висипатись.
 2. Робіть розтяжку до тренування та після.
 3. Брати уроки позування та дефіле.
 4. Виконуйте вправи з повною амплітудою руху (стосується базових вправ)
 5. Міняйте тренувальні програми.
 6. Кожне тренування повинне бути важчим від попереднього.
 7. Тренуйтесь із більш досвідченою людиною, обирайте персональні тренування.
 8. Не затримуйте дихання під час тренувань.
 9. Приймайте гарячу ванну, робіть масаж для розслаблення м’язів.

 

Якщо у спортсмена велика кількість м’язів, але є жир – залишилось лише просушитись. Якщо м’язової маси не вистачає – варто старанно тренуватись й дотримуватись режиму харчування.

чемпіонат України з бодібілдінгу та фітнесу

Отже, якщо ви маєте мету, але не знаєте з чого розпочати, оберіть для себе найкращий спортивний зал (наприклад, у фітнес клубі «Ліга» близько 10 відвідувачів та тренерського складу є чемпіонами та призерами  Чемпіонату України з бодібілдингу, фітнес-бікіні та отримали золото на міжнародному турнірі Mr. & Ms. Universe), тренуйтесь, досягайте поставленої мети разом із нами!

МотиваціяСпорт
вподобань
Поділитись

Напишіть коментар

Поширені запитання “Про чемпіонат з бодібілдінгу та фітнесу”: