fbpx

Пілатес: особливості, переваги та користь для фігури

Зміст

 1. Що таке пілатес?
 2. Переваги пілатесу
 3. Протипоказання пілатесу
 4. Користь від пілатеса для схуднення
 5. Основні вправи для початківців
  — Базові вправи пілатесу
  — Ефективні вправи для спини
  — Ефективні вправи для живота
 6. Поради від професіоналів фітнес-клубу “ЛІГА”
 7. Пілатес у Львові

Пілатес – дуже корисний вид тренувань, тому що він включає в себе такий комплекс вправ, який підходить кожному, допомагає зміцнити здоров’я, зняти напругу, покращити роботу головного мозку і скинути декілька зайвих кілограмів.

1. Що таке пілатес?

Пілатес – це комплекс вправ, який спрямований на зміцнення м’язів, покращення роботи опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи. Він розвиває гнучкість тіла, його рухливість, координацію, допомагає швидше відновити здоров’я. Це заняття відноситься до інтелектуального фітнесу.

Тут передбачена велика кількість вправ для реабілітації при певних больових відчуттях, покращенні постави та ходи, зміцнення тазу, хребта, попереку та пресу.

пілатес львів, пілатес для початківців

2. Переваги пілатесу

Пілатес дуже позитивно впливає як на наше здоров’я, так і на психо-емоційний стан. Він чудового підходить тим, хто займається розумовою працею. Регулярні заняття з тренером покращують загальне самопочуття та внутрішнє відчуття себе.

Ряд переваг:

 • Позбавлення болів у спині, суглобах та поясниці.
 • Зміцнення м’язів та кісткової системи.
 • Мінімум протипоказань.
 • Опрацювання всіх м’язів.
 • Покращення постави.
 • Зняття напруги зі спини та хребта.
 • Можна виконувати вагітним.
 • Зійде зайва вага.
 • Покращується настрій, робота головного мозку.
 • Зникає тривожність та стреси.
 • Профілактика опорно-рухової системи.
 • Покращення координації.
 • Поліпшення гнучкості та рухливості суглобів.
 • Підвищення енергії людини.

3. Протипоказання пілатесу

Якими б корисними не були заняття з пілатесу, вони все одно мають певні протипоказання. Перед початком тренувань найкраще проконсультуватися з лікарем.

Кому ж не можна займатися пілатесом?

 1. Не можна починати заняття, якщо у Вас були якісь травми і Ви ще не відновилися після них.
 2. При важких формах артрозу, сколіозу, остеохондрозу.
 3. При температурі вище 37,5 градусів.
 4. Тим, хто мав недавно операції.
 5. Людям з хворобами серця.
 6. Із загостреними захворюваннями опорно-рухового апарату.
 7. Людям з надмірною вагою та ожирінням.
 8. Тим, хто страждає психічними розладами.

 

Варто уникнути занять, коли виникає запаморочення, біль при виконанні вправ або будь-який інший дискомфорт. Уникайте різких рухів, Ви повинні відчувати м’язи. Біль неприпустимий для занять.

Найкраще займатись під наглядом тренера, щоб не було помилок – це можуть бути групові тренування або персональне тренування з тренером.

Перед початком тренувань бажано проконсультуватися з лікарем!

4. Користь від пілатеса для схуднення

Більшість людей вважають, що пілатес – це легке тренування, від якого не можна схуднути. Хоча це не так! Цей вид тренувань впливає на усі проблемні зони. Завдяки певним вправам, м’язи зміцнюються, а кров збагачується киснем і розганяє метаболізм. Також підтягується шкіра, зникають жирові відкладення, нормалізується здоров’я, фігура стає рельєфною та стрункою.

Для найкращого ефекту варто правильно харчуватися, регулярно тренуватися, робити масажі та виконувати все у комплексі. У цьому Вам можуть допомогти заняття із персональним тренером або групові студії. Під наглядом професіонала Ви зможете досягнути кращих результатів за коротший проміжок часу.

5. Основні вправи для початківців

Юлія Побігайло, заняття пілатесомЯкщо ви початківець і не знаєте з чого розпочати, дамо Вам декілька рекомендацій перед початком вправ.

Тренера фітнес клубу «Ліга» з 3-річним стажем, ЮліЯ Побігайло рекомендує:

 • Усі тренування завжди розпочинаються з розминки, тому необхідно спочатку розігріти своє тіло.
 • Під час виконання вправ тримаємо спину рівно.
 • Не допомагайте собі шиєю, працюйте лише м’язами.
 • Робіть усе повільно, плавно, якісно, не спішіть.
 • Повторюйте вправи по декілька разів.
 • Оберіть для себе зручний одяг, взуття можна зняти.
 • Дихайте правильно: повільно, глибоко.
 • Розслабтеся.

5.1. Базові вправи пілатесу

вправи пілатесу, пілатес тренування

➤  Вправа 1
Ляжте на правий бік, голову покладіть на праву руку. Плавно підіймайте праву ногу, вдихаючи та напружуючи м’язи пресу, на видиху опускаємо назад.

➤ Вправа 2
Лежачи на спині протягніть ноги і опустіть їх під кутом 45 градусів. Руки тримаємо прямо і трохи відриваємо їх від підлоги. Весь корпус повинен бути прижатий до підлоги та напружений. Махаємо руками вгору-вниз плавними рухами. Не забуваємо про дихання: робимо вдих на рахунок 5– видих так само. Усі підходи виконуємо до 8 разів.

Вправа 3
У цьому ж положенні притискаємо коліна до грудей. М’язи пресу повинні бути напружені, голова, шия та плечі відірвані від підлоги. Витягуємо руки і ноги прямо та робимо вдих. Коли коліна повертаємо до грудей і розгортаємо руки – робимо видих.

Вправа 4
Лягаємо на живіт. Ноги повинні бути складені разом і витягнуті прямо. Корпус піднятий, а передпліччя покладене на підлогу перед грудьми, руки складені разом. При вдихові згинаємо ноги, штовхаючи їх до сідниць. При видиху відштовхуємо їх до підлоги.

5.2. Ефективні вправи для спини

Яка користь ?

 • Гарна постава.
 • М’язи спини не будуть атрофуватися.
 • Ви позбудетеся скутості.
 • Почне краще пропускатися кров, будуть надходити більше корисних речовин.
 • Зникнуть захворювання спини.
 • Ви приведете м’язи в тонус.

Вправа 1
Ляжте на живіт, притисніть його до підлоги і підніміться на ліктях. Потім вирівняйте руки, тримаючи стегна на підлозі. Повторіть 3 рази по 30 секунд.

Вправа 2
Станьте на коліна та упріться долонями в підлогу. Опускаючи живіт, підійміть голову і повільно прогинайте спину до підлоги, як кішка. Затримайтесь на декілька секунд у цій позі і повторіть 10 разів.

Вправа 3
Ця вправа гарно розтягне спину, шию та стегна. Треба лягти на спину, зігнути коліна. В цьому положенні повільно піднімати стегна вгору. Плечі і ступні повинні бути щільно притиснуті до підлоги. Повторювати 3 рази по 30 секунд.

Вправа 4
Ця вправа дуже корисна для постави, гнучкості тіла та красивої лінії талії. Ноги поставити на ширині плечей, руки витягнути в різні боки. Нахилити корпус на 90 градусів і повернути в сторону. Лінія рук повинна бути перпендикулярно поверхні підлоги. Початківцям і тим, кому важко, можна зігнути коліна.

 

*Рекомендації як зберегти здоров’я спини
1. При сидячій роботі знаходьте час для розминок кожні 1-2 години.
2. Спіть на зручній подушці та матраці, краще ортопедичному.
3. При заняттях спортом не робіть різких рухів, не перенавантажуйте себе, не підіймайте надто важке.
4. Частіше рухайтесь, більше ходіть пішки, гуляйте, підіймайтесь сходами замість ліфту.
5. Займайтесь спортом, який підходить і подобається Вам.

5.3. Ефективні вправи для живота

Вправа 1
Ляжте на спину, руки поставте за голову. Праву ногу трохи підніміть, а ліву випрямте вгору. Живіт повинен бути напружений. Виконайте 4 кругових рухи ногою у повітрі, потім навпаки.

Вправа 2
Лежачи на животі піднесіть руки договори. Ноги підніміть та затримайте на декілька секунд. Потім випрямте руки і відведіть назад намагаючись дістати до ступень. Затримайтесь. Виконайте цю вправу до 8 разів.

Вправа 3
Наступна вправа може бути заважкою для новачків. Проте вона одна із найефективніших, яка буде корисна для м’язів живота, стегон та плечей. У положенні лежачи, скручуючи корпус тіла, повільно підіймайтеся. Виконайте вправу до 7 разів.

Вправа 4
Обличчям донизу ляжте на підлогу, руки поставте на рівні грудей та зігніть в ліктях. Не прогинаючи поперек, повільно підіймайтесь на руках та затримайтесь у цьому положенні на декілька секунд. Повільно поверніться назад, виконайте цю вправу 8 разів.

 

Перед виконанням усіх вправ необхідно розім’ятися, виконувати все повільно, без різких рухів, плавно. Коли виникають певні болі, варто припинити виконання вправ.

6. Поради від професіоналів фітнес-клубу “ЛІГА”

Сертифікований тренер групових студій, яка у спорті більше 15 років, і 3 роки проводить тренування з пілатесу, Юлія Побігайло, поділилась основними порадами щодо цих занять:

 • Перед початком тренувань обов’язково розімніться.
 • Не затримуйте дихання.
 • Виконуйте вправи повільно, не роблячи різких рухів.
 • Голова повинна бути рівною, не закидайте її назад чи вперед.
 • Для досягнення хорошого результату, заняття потребують регулярності.
 • Використовуйте зручний одяг, взуття можна зняти.
 • Якщо погано себе почуваєте – закінчіть тренування.
 • Розслабтеся, відключіться від зовнішніх факторів.

7. Пілатес у Львові

пілатес у Львові, пілатес Львів ціни

Якщо Ви уже досвідчені у заняттях пілатесом, Ви можете виконувати ці тренування в домашніх умовах. Проте, є велика кількість людей, які хочуть займатися, але не знають з чого почати, і та, кому не вистачає мотивації. Вихід є! Фітнес клуб «Ліга» включає в перелік послуг заняття пілатесом.

На тренування Ви можете прийти у вівторок та четвер о 10:00. Для початківців тренування під наглядом персонального тренера буде хорошою знахідкою, адже Він швидше приведе Вас до цілі, налаштує на хороший результат, допоможе із харчуванням та буде слідкувати за тим, щоб Ви не зашкодили своєму здоров’ю.

До абонементу входить 8 занять на місяць, чого якраз достатньо для досягнення результату. Ціна – 800 грн. Річний абонемент можна придбати на 100 занять за 7 800 грн. Орім того, у фітнес-клубі часто відбуваються зниження цін, акції та розіграші, де можна придбати клубну картку за вигідною ціною!

До того ж, ми з Вами говорили про те, що найкраще поєднувати у собі всі види тренувань. Тут Ви зможете потренуватися у тренажерному залі, залі для групових студій, сходити на масаж, солярій, а на завершення відвідати фінську або інфрачервону сауну для ще ефективнішого результату. Ціна такого абонементу на місяць (12 занять) – 1599 грн. На рік (144 тренування) – 11 499 грн.

Сауна, зал для розминки, кардіозона та тренажерний зал входять в УСІ абонементи.

Записатись на заняття можна через сайт Фітнес клубу, за номером телефону: 073 33 77 565, через Інстаграм @ligafitness,або просто прийшовши за адресою: вул. Шафарика, 16А.

Розпочніть укріплювати своє здоров’я вже зараз! Запишіться на пробне БЕЗКОШТОВНЕ тренування у фітнес-клуб «Ліга», та створіть своє тіло мрії!

Здоров’яНадмірна вагаСпорт
вподобань
Поділитись

Напишіть коментар

Поширені запитання “Про Пілатес”: