fbpx

Стретчинг: користь для здоров’я та фігури

Зміст

 

 1. Що таке стретчинг?
 2. Користь для здоров’я
 3. Користь для фігури
 4. Протипоказання до занять
 5. Мінікомплекс вправ стретчингу в домашніх умовах:
  — Розтяжка для шиї
  — Розтяжка для спини
  — Розтяжка для рук
  — Вправи для схуднення
 6. Поради від професіоналів фітнес-клубу “ЛІГА”
 7. Стретчинг у місті Львів

Здорове та підтягнуте тіло, краса й еластичність, гнучкість та розтяжка – усе це про заняття стретчингом. Цей вид тренувань безпечний та корисний, головне – правильність виконання вправ, дотримання правил безпеки і техніка!

1. Що таке стретчинг?

що таке стретчинг, стретчинг Львів

Стретчинг (розтяжка) – це комплекс вправ, спрямований на розтягування м’язів та сухожиль, укріплення зв’язок і розвиток еластичності тіла. Часто його використовують спортсмени після тренувань для того, щоб розслабити м’язи, вберегти тіло від травм та підвищити ефективність занять.

Цікаво, що саме розтяжка збільшує м’язову силу. Це відбувається завдяки тому, що збільшуючи довжину м’яза, збільшується відстань, на яку він може скорочуватись, а це призводить до підвищення сили і покращення спортивних можливостей!

2. Користь для здоров’я

Такий вид тренувань варто виконувати тим, кому не можна займатись в тренажерному залі, хто веде сидячий спосіб життя та всім, хто хоче покращити свій загальний стан.

Яка ж користь стретчингу?

 • М’язи стають еластичнішими, гнучкішими, а суглоби набувають більшої рухливості.
 • Покращується нервова система.
 • Розтяжка зменшує чутливість м’язів, тому людина зможе краще відновлюватись після фізичних навантажень та стресу.
 • Поліпшується балансування тіла, постава.
 • Прискорюється кровообіг, а разом із ним – серцево-судинна система.
 • Усі м’язи організму отримують додаткове підживлення киснем.
 • Зменшуються болі після тренувань (крепатура).
 • Покращується настрій, підвищується бадьорість
 • Підтягується шкіра.
 • Людина стає більш витривала.
 • Зменшується втома.
 • Підсилюється лімфострум.
 • Зменшуються відкладення солей.
 • Зникнуть головні болі.

3. Користь для фігури

стретчинг Львів, ціна та комплекс вправ зі стретчингу заняття, комплекс вправ

Стретчинг несе у собі дуже приємну та важливу функцію для жінок – стрункість тіла. Завдяки таким тренуванням воно не розширюється в об’ємах, а навпаки, формує гарні контури, стрункий силует, тому що цей вид занять розтягує м’язи, не даючи їм рости вшир. До того ж, укріплюється м’язовий корсет.

Часто запитують: «Чи можна схуднути від стретчингу?» – Так! Після таких тренувань, звісно, Ви не спалите стільки калорій, як після бігової доріжки, проте сформуєте багато корисного для власної фігури:

 

Для вищої ефективності схуднення вправи потрібно виконувати вранці!

 • Прискорите обмін речовин.
 • Поліпшите рельєф.
 • Зменшите жировий прошарок.
 • Підтягнете все тіло.
 • Покращите ходу, вона стане більш граціозна.
 • Зменшите целюлітні відкладення.
 • Зміцните м’язи сідниць і стегон, покращите їх форму.

 

Отже, якщо виконувати відповідні вправи, поєднувати заняття зі здоровим харчуванням, то завдяки стретчингу можна створити рельєфну, красиву фігуру. В досягненні кращого результату вам допоможе персональний тренер, який побудує Вам план харчування, буде стежити за технікою вправ, наставляти на мотивувати Вас!

4. Протипоказання до занять

Стретчинг один із найкорисніших видів занять, яким можуть займатися чоловіки, жінки та діти. Проте, як і до будь-яких інших фізичних навантажень, існують протипоказання:

 1. Серцево-судинні захворювання.
 2. Хронічні хвороби суглобів.
 3. Підвищений тиск.
 4. Тромбози.
 5. Грижі.
 6. Артрит.
 7. Епілепсія.
 8. Онкологічні захворювання.
 9. Цукровий діабет.
 10. Викривлення хребта.
 11. Недавні переломи та травми.
 12. Вірусні захворювання.

 

*При будь-яких больових відчуттях та дискомфорті тренування варто припинити.

5. Мінікомплекс вправ стретчингу в домашніх умовах

Юлія Побігайло, фітнес тренер - зал ЛігаПерсональний тренер групової студії зі стретчингу, Юлія Побігайло, яка тренує у фітнес клубі «Ліга», підготувала комплекс вправ, які можна виконувати в домашніх умовах та поділилась власним досвідом щодо цього.

Регулярні розтяжки корисні для усіх: людей похилого віку, чоловіків, жінок, дітей, людей, які ведуть сидячий спосіб життя або для тих, хто по стану здоров’я не може займатись важкими фізичними навантаженнями.

Увесь комплекс вправ необхідно виконувати систематично, для того щоб підтримувати тонус, розвинути гнучкість і пластику тіла, уникнути крепатури після тренувань, зміцнити м’язи та схуднути.

Під час виконання вправ необхідно дотримуватись усіх технік і правил виконання, робити все послідовно, не терпіти біль.

Рекомендації перед початком тренувань в домашніх умовах:

 • Зняти взуття, так Ви будете краще відчувати своє тіло.
 • Одяг повинен бути такий, який не обмежує Ваші рухи.
 • Перед виконанням вправ зробити розминку.
 • У стретчинг позах не пружинити.
 • Починати із простих вправ і поступово їх ускладнювати.
 • Уникати різких рухів.

5.1 Розтяжка для шиї

Зазвичай, виконання вправ розпочинаються із розтяжки шиї, для того
щоб розслабити м’язи.

➤ Вправа 1
Поставити ноги по ширині тазу, плечі опущені, руки розслаблені. Плавно, повільно підіймати голову вгору, потім вниз. Повторювати 8-10 разів.

➤ Вправа 2
Положення те ж саме, виконуємо повороти шиї в ліву сторону, потім вправу. Повторити 8-10 разів. Завершити можна круговими повільними рухами шиї.

➤ Вправа 3
Стоячи рівно, ліву долоню піднести вгору і з цього положення покласти на праве вухо, плавно нахили голову в ліву сторону. Затриматись так на 20 секунд. Виконати те ж саме, але з іншою рукою. Повторювати до 10 разів.

стретчинг Львів, ціни та вправи

5.2. Розтяжка для спини

Такий вид розтяжки дуже корисний не лише для фізичного здоров’я людини, а й для її психологічного стану. Наші м’язи спини постійно знаходяться під напругою, тому завдяки розтяжці вони розслабляються, а в спині зникають больові відчуття. До того ж, пластичність м’язів впливають на наше самопочуття: підвищують рухливість, зменшують травми, покращують кровообіг, запобігають виникненню таких захворювань, як діабет, хвороби нирок, артрит.

вправи стретчингу, Львів

Які вправи виконувати?

➤ Вправа 1
Розпочинати варто із базових вправ у положенні стоячи. Повільний нахил у лівий бік, потім у правий, повторити до 10 разів.

➤ Вправа 2
Піднести одну руку догори, повільно нахилятись в протилежну сторону поки не відчуєте, як розтягуються м’язи у боці. Потім зробити аналогічні нахили на іншу сторону. Повторювати 10 разів.

➤ Вправа 3
Саме ця вправа сприяє поліпшенню кровотоку до головного мозку. Витягнути дві руки догори і на вдихові, помалу прогинати спину. Голову трохи нахиліть вперед. Зведіть лопатки разом, плечі тягніть донизу.

➤ Вправа 4
Ноги поставте разом, наполовину присядьте, складіть долоні докупи і піднесіть руки вгору. У цій позі прогинайте спину в ділянці нирок (поза дерева). Новачкам, яким важко виконувати цю вправу, варто робити все те ж саме, але без присідань, можна трохи зігнути ноги в колінах і відвести таз назад.

5.3. Розтяжка для рук

Часто у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя можуть виникати різні спазми, затискання, хворобливі відчуття. Тому потрібно робити вправи для розтяжки рук і плечового поясу.

Чим ще корисні ці вправи?

 • Зменшуються болі після важкого робочого дня або тренування.
 • Поліпшується кровопотік до м’язової тканини.
 • Посилюється м’язовий корсет, покращується постава.
 • Розробляється мобільність суглобів, покращується загальна гнучкість.
 • Це профілактика травм, пошкоджень та різних захворювань.

 

Які вправи виконувати?

➤ Вправа 1
Станьте рівно, стопи помістіть на ширині плечей. Руки повільно витягніть над головою, долоні зачепіть в замок. Розрівняйтесь. Внутрішньою стороною направте вгору. Не відриваючи п’яти від підлоги, потягніться. Потім плавно опустіть руки.

➤ Вправа 2
Стійте у тому ж положенні. Обережно заведіть правий лікоть за голову зігнувши його. Тримайте шию прямо. Не варто нахиляти голову вперед. Повторіть те ж саме із лівою рукою.

➤ Вправа 3
Стоячи в стійкому положенні, дивіться вперед, розправте плечі, голову тримайте рівно. Перед собою поставте руки і з’єднайте їх долонями. Потім максимально відведіть їх назад через сторони, поки не відчуєте, як Ваші м’язи розтягуються. Дискомфорту бути не повинно. Поверніть плавно руки назад, і виконайте таке ще 8 разів.

➤ Вправа 4
Дивіться вперед, опустіть руки по швах. Потім праву руку витягніть перед собою і, притиснувши її до грудей, іншою рукою обхопіть біля ліктя. Голову поверніть вліво. Затримайтесь трохи в такому положенні. Виконайте те ж саме на іншу руку.

5.4. Вправи для схуднення

Для схуднення нам потрібно виводити шлаки та воду з організму, тому що целюліт складається із зайвої рідини майже на 70%. Тому, якщо правильно розтягуватись, поліпшиться кровопостачання та рух лімфи, що може посприяти схудненню.

Правильно підібрані вправи створять красиву талію, рельєфне тіло та підтягнуту шкіру.

Вправа 1
Обличчям донизу ляжте на підлогу, руки поставте на рівні грудей та зігніть в ліктях. Не прогинаючи поперек, повільно підіймайтесь на руках та затримайтесь у цьому положенні на декілька секунд. Повільно поверніться назад, виконайте цю вправу 8 разів.

➤ Вправа 2
Підкладіть під шию валик або рушник. Ляжте на підлогу та розслабте все тіло. Дихайте глибоко. Залишайтесь у такому положенні до 20 хвилин.

➤ Вправа 3
Станьте прямо, руки повільно заведіть назад і поставте на задню частину стегна. Трішки прогніться у попереку і зафіксуйтесь так на декілька секунд. Обережно поверніться у вихідне положення.

Вправа 4
Поставте ноги разом, руки розведіть в сторони. Підійміться на носочки і піднесіть руки над головою. Залиштесь у такому положенні на декілька секунд. Повторіть цю вправу 8 разів.

*Перед виконанням усіх вправ необхідно розім’ятися, виконувати все повільно, без різких рухів, плавно. Коли виникають певні болі, варто припинити виконання вправ.

6. Поради від професіоналів фітнес-клубу «Ліга»

Юлія Побігайло, стретчинг ЛьвівСертифікований тренер групових студій, яка у спорті більше 15 років, і 3 роки проводить групові тренування зі стретчингу, Юлія Побігайло, поділилась основними порадами щодо занять зі стретчингу:

 • Найголовніше у цьому тренуванні – це регулярність. Досягнути гарного результату та підтримувати себе у формі можливо, якщо постійно ним займатись.
 • Уникайте різких рухів, балістичних махів. Вони допустимі лише у бойових мистецтвах і гімнастиці.
 • Не треба тренуватись через біль. Виконувати всі вправи потрібно повільно, щоб не зашкодити своєму здоров’ю.
 • Перед кожним тренуванням необхідно робити розминку.
 • Правильно дихайте: плавно, глибоко, спокійно, стежте за вдихом та видихом.
 • Одяг повинен бути зручним, який не буде сковувати ваших рухів.

7. Стретчинг у місті Львів

Для досягнення високих результатів рекомендуємо записатися до фітнес клубу. Під час тренування Ви будете під наглядом тренера, а це означає, що уникнете травм, будете впевнені, що виконує всі вправи правильно.

стретчинг Львів ціни на заняття - фітнес-клуб Ліга

На заняття зі стретчингу можна записатися у фітнес-клуб «Ліга». Тут групові заняття проводять у понеділок, середу та п’ятницю о 10:00. Цей час оптимальний для такого виду занять. До абонементу входить 8 занять на місяць, чого якраз достатньо для досягнення результату. Ціна – 800 грн. Річний абонемент можна придбати на 100 занять за 7 800 грн. Окрім сталих цін на абонемент у клубі проводять часті акції, де можна придбати картку за дешевшою ціною та на інші терміни.

Додатковим бонусом може бути те, що Ви можете придбати абонемент не лише на групові студії, а й разом із ними обрати заняття в тренажерному залі або ж персональні тренування. Для тих, хто займається важчими фізичними навантаженнями, а потім хоче розтягнутися в залі для групових студій, це буде хороший варіант. Ціна такого абонементу на місяць (12 занять) – 1599 грн. На рік (144 тренування) – 11 499 грн.

Тренери достатньо досвідчені та мають багато власних досягнень у спорті для того, щоб провести для Вас продуктивне заняття.

Записатись на заняття Ви можете через сайт Фітнес клубу, за номером телефону: 073 33 77 565, через Інстаграм @ligafitness ,або просто прийшовши за адресою: вул. Шафарика, 16А.

 

Ви можете прийти на пробне БЕЗКОШТОВНЕ тренування у фітнес клуб «Ліга», та на власному досвіді переконатись у тому, що ЦІ тренування підійдуть саме для Вас!

Здоров’яНадмірна вагаСпорт
вподобань
Поділитись

Напишіть коментар

Поширені запитання “Про Стретчинг”: