fbpx

Види тренажерів в залі: їх назви та призначення

Зміст

 1. Переваги занять на тренажерах
 2. Види тренажерів у фітнес-залі ЛІГА
 3. Кардіотренажери
  – Велотренажер
  – Бігові доріжки
  – Вейв
 4. Силові тренажери
  – Тренажери для рук, плечей і трапецій
  – Тренажери для ніг та сідниць
  – Тренажери для спини
  – Тренажери для пресу
  – Тренажери для роботи з власною вагою
 5. Популярні тренажери для жінок: Топ 10
 6. Популярні тренажери для чоловіків: Топ 10
 7. Техніка безпеки на тренажерах
 8. Висновки

Ми знаємо, що для того, що покращити наше здоров’я, самопочуття, настрій, серцево-судинну систему потрібно займатись спортом! Новачки, які тільки прийшли в тренажерний зал, часто не розуміють з чого розпочати, як правильно користуватись тим чи іншим тренажером і що за допомогою нього тренувати. На допомогу завжди прийде черговий тренер, який з радістю розповість правила користування тренажерами та ознайомить з технікою безпеки. Для тих, хто хоче самостійно розумітись в усіх тренажерах, запропонована ця стаття.

Переваги занять на тренажерах

Часто в новачків постає питання: «Краще займатись в домашніх умовах чи в тренажерному залі. Вдома можна використовувати підручні матеріали, не треба йти в негоду до тренажерного залу, займатися коли завгодно, а головне – безкоштовно.

Розглянемо переваги занять у тренажерному залі:

 • Мотивація. У фітнес клубі ви знайдете більше своїх однодумців, зможете надихнутися результатами інших спортсменів.
 • Атмосфера. Мотивуюча музика, гарний, чистий та просторий зал, комфортна температура – це все значно впливає на Ваші тренування.
 • Безпека. Під час ваших тренувань в залі завжди є черговий фітнес тренер, який в разі потреби вам допоможе, підкаже, як правильно робити вправу чи користуватись тренажером.
 • Тренажери преміум рівня. Одна з найважливіших переваг занять у фітнес клубі – це виконання вправ на професійних тренажерах, які відіграють важливу роль для досягнення бажаного результату.

 

Чому варто обирати заняття на тренажерах?

 1. Ваш результат пришвидшиться та буде більше ефективним. Усі групи м’язів будуть краще опрацьовані.
 2. Поліпшується процес кровообігу.
 3. Знижується ймовірність захворювання серцево-судинної системи.
 4. Зміцнюється кісткова тканина.
 5. Швидше зникають жирові відкладення.
 6. Прискорюється метаболізм.
 7. Збільшується м’язова маса.
 8. Розвивається витримка та витривалість.
 9. Поліпшуються силові показники.
 10. Ви позбавитесь від целюліту.
 11. Підіймається настрій, зникає стрес.
 12. Як не дивно, знижується ризик отримання травм.

Види тренажерів у фітнес-залі ЛІГА

кардіотренажери
Тренажерний зал у Фітнес клубі «ЛІГА» поділяється на 3 зони.

 • У першій зоні представлена кардіолінія: бігові доріжки фірми «TeсhnoGym», які обладнані сенсорним екраном (можна змінювати нахил, слідкувати за своїми показниками, грати в ігри, дивитись відео, слухати музику)

*Найбільшою перевагою кардіодоріжок цієї лінії є те, що в додаток до них є кардіопояс, який робить тренування більш ефективним!

Вам не потрібно нікуди підключатись, варто лише одягнути пояс і він буде зчитувати ваше серцебиття та пульс.

Ви можете поставити собі ціль, і залежно від неї буде пристосований певний темп, нахил. Залежно від ваших показників активність буде змінюватись та пристосовуватись під вас, послаблювати інтенсивність, коли іде шкода організму. Також тут є армійські та марафонські тести.

Це корисний інструмент, який оптимізує ваші тренування!

Також є велотренажери; велика і маленька лінія гантель; блоковий кросовер для виконання різноманітних вправ; жимова лавка під нахилом для грудних м’язів; тяга верхнього блоку; гіперекстензія; кранч. Представлені такі фірми, як «X-Line»,«Olimp».

 • В іншій частині знаходиться зал для тренувань ніг. Представлені такі тренажери: машина Гаккеншмідта, «метелик», згинання ніг, розгинання ніг, зведення та розведення ніг, жим платформи.
 • У третій зоні розташований зал з вільними вагами фірми «Eleiko» та «Barbbell», такі тренажери стоять у футбольних командах «Барселона» та «Динамо Київ»: машина Сміта, рама для присідань.

 

Розберемо детальніше, які бувають тренажери та що за їх допомогою тренують!

Кардіотренажери

Велотренажер:

Він є одним із найефективніших для розвитку ніг та сідниць, серцево-судинної та дихальної системи. На сучасних тренажерах відображається швидкість, темп та індивідуальні показники.

кардіотренажери, велотренажер

Бігові доріжки:

Якщо потрібно скинути зайві кілограми, прискорити метаболізм, то вам знадобиться цей тренажер. Тут можна контролювати свої показники, змінювати швидкість руху, кут нахилу. Його використовують для розминки або як повноцінне кардіотренування.

бігова доріжка, кардіотренажер

➔ Вейв

Він дозволяє зміцнити зв’язки та привести мускулатуру в тонус, під час виконання вправи залучені всі групи м’язів. Цей тренажер універсальний, тому що він виконує функції степпера та бігової доріжки (імітує катання на лижах). Також він корисний тим, що мінімізує навантаження на колінні суглоби.

вейв, кардіотренажер

Силові тренажери

➔ Тренажери для рук, плечей і трапецій

 • Лава Скотта. Призначений для вправ на біцепс.

силові тренажери, лава Скотта

 • Кросовер. Цей тренажер добре розвиває м’язи рук та плечей.

силові тренажери, крософер

силові тренажери, крософер

 • Тренажер Сміта. Він багатофункціональний. Розвиває усі групи м’язів.

силові тренажери, тренажер Сміта

силові тренажери, тренажер Сміта

 • Гравітрон для підтягування. Підходить для тих, хто кому важко підтягуватись без допомоги. У цьому тренажері наявна вага, завдяки якій людина отримує компенсацію за допомогою противаги.

гравітрон для підтягування, силові тренажери

➔ Тренажери для ніг та сідниць

 • Тренажер жиму платформи. Опрацьовує м’язи ніг, чотириголовий м’яз стегна та сідниці. При виконанні вправи не задіяна спина, тому він підходить тим, у кого з цим проблеми.

Тренажер жиму платформи для ніг

Тренажер жиму платформи для ніг

 • Тренажер Гаккеншмідта. Призначений для тренування ніг, сідниць, м’язів стегон, квадріцепсу та добре впливає на литкові. Цей тренажер один із найефективніших, якщо ще приєднати присідання зі штангою.

Тренажер Гаккеншмідта

 • Згинання ніг лежачи. Має такий самий тип роботи, як і попередній тренажер. Опрацьовує двоголовий м’яз стегна.
 • Зведення-розведення ніг. Тренує м’язи стегна, сідниць,  допомагає збільшити їх в об’ємі.

тренажер для розведення ніг

 • Розгинання ніг сидячи. Цей тренажер корисним тим, що тут максимально розвантажені коліна. Суглоби не перенавантажуються. Добре опрацьовує чотириголові м’язи стегна.

тренажер для ніг

тренажер для ніг

➔  Тренажери для спини

 • Тяга вертикального блоку. Зміцнює м’язи спини.

тренажери для спини

тренажери для спини

 • Гіперекстензія. Призначений для якісного опрацювання м’язів-розгиначів спини за допомогою вправ під навантаженням власної ваги або з використанням обтяжень. Також задіяні ноги.

Гіперекстензія, тренажер для спини

 • Гравітрон. Обирають його ті, хто хоче набрати масу спини. Призначений для підтягування з противагою. Тут теж задіяні м’язи рук, грудей, плечового поясу та пресу.

гравітрон, тренажер для спини

Тренажери для пресу

 • Римська лава. Цей тренажер корисний тим, що тут можна зафіксувати ноги при прокачуванні преса. Призначений для опрацьовування прямих та косих м’язів живота.

тренажер для пресу, римська лава

 • Кранч. Це єдиний в Україні, сучасний Європейський тренажер для м’язів живота. Один із найефективніших. Знаходиться у фітнес клубі «Ліга».

тренажер для пресу, кранч

тренажер для пресу, кранч

Переваги:

 1. Рівномірно навантажує верхню та нижню частини черевного преса.
 2. Можна регулювати вагу та довжину для ніг, поворот сидіння.
 3. Відсутнє будь-яке навантаження на спину. В інших вправах це неможливо, тому тут можна тренувати прес навіть при травмах попереку.
 4. Прес можна робити у вільному режимі.

Тренажери для роботи з власною вагою

 • Гіперекстензія. Тренажер корисний для здоров’я хребта.

Гіперекстензія, тренажер для спини

 • Силова рама. Призначена для тренування усіх груп м’язів. Можна виконувати такі вправи, як присідання зі штангою на плечах, підтягування, жим в положенні лежачи.

силова рама

Популярні тренажери для жінок

 Найчастіше жінки роблять вправи на прес, сідниці, стегна, руки та спину, тому й обирають відповідні тренажери. То ж які найпопулярніші?

10 місце:

Вейв – кардіотренажер, який імітує підйом по сходах. Призначений для м’язів ніг: робить їх стрункими, підтягнутими, без збільшення м’язової маси. Також корисний для сідниць.

вейв

9 місце:

Зведення та розведення ніг. Завдяки цьому тренажеру можна зменшити жирові відкладення та сформувати гарний рельєф стегна, добре пропрацювати м’язи ніг. Дозволяє регулювати вагу обтяження.

тренажер для ніг

8 місце:

Кросовер. Призначений для тренування м’язів грудей, спини, плечового поясу та преса. Корисний для тих, хто хоче покращити свою фігуру. Тут навантаження розподіляється лише на необхідні м’язи, інші не задіюються.

тренажер для ніг, кросовер

7 місце:

Машина Сміта. Цей тренажер популярний не лише серед чоловіків та бодібілдерів, а й серед жінок. Він безпечно прокачує всі групи м’язів, збільшує їх масу.

машина сміта, фітнес тренажер

машина сміта, фітнес тренажер

6 місце:

Тренажер для жиму ногами.  Один із тих, яких добре прокачує м’язи ніг. Є популярним серед чоловіків та жінок.

тренажер для ніг

5 місце:

Гравітрон. Призначений для тренування спини, робить її рельєфною та привабливою. Також залежно від вправ діє на інші групи м’язів: руки, плечі.

4 місце:

Тренажер для згинання ніг лежачи. Тут розробляється м’язова група задньої поверхні стегна. Ноги набувають гарної форми. Вагу можна регулювати.

тренажер для ніг

3 місце:

У трійці найпопулярніших тренажерів для жінок є всім відомий велотренажер. Він підходить людям з будь-якою фізичною підготовкою, дозволяє підтримувати форму та простий у використанні.

велотренажер

2 місце:

Одна із найпопулярніших, проста та ефективна – бігова доріжка. Те, без чого не обходиться класичне тренування – розминка на доріжці або ж кардіотренування. Цей тренажер корисний для нашої серцево-судинної системи та всього організму.

бігова доріжка, кардіотренажери

1 місце:

У лідерах тренажер для тренування сідниць, спини, задньої поверхні стегна – гіперекстензія. Тут потрібно дотримуватись правил безпеки, щоб запобігти болі в спині та протрузій: помірна інтенсивність, вправи варто робити під правильним кутом відхилення тіла.

тренажер для спини

Популярні тренажери для чоловіків

Розглянемо тренажери, які обирають чоловіки. Найчастіше це ті, які діють на груди, спину та збільшення м’язової маси.

10 місце:

Згинання ніг у колінах лежачи. Цей тренажер призначений для тренування м’язової групи задньої поверхні стегна та квадріцепса. Оснащений кріслом, яке підтримує хребет, завдяки чому можна уникнути травм.

тренажер для ніг, згинання

9 місце:

         Розгинання ніг у колінах сидячи. При виконанні вправ на цьому тренажері опрацьовується чотириголовий м’яз стегна, квадріцепс. Щоб не отримати травм, варто дотримуватись правил безпеки та використовувати помірну вагу.

фітнес тренажер для ніг

8 місце:

«Метелик». Призначений для розвитку грудних м’язів, при цьому вони розвиваються симетрично та розтягуються. Популярний як серед чоловіків, так і серед жінок.

тренажер метелик

7 місце:

Тяга горизонтального блоку. Цей тренажер використовують для тренування спини, тут працюють різні частини її м’язів.

горизонтальний блок

6 місце:

Тяга вертикального блоку. Призначений для тренування верхньої частини корпусу. Тут працюють широкі м’язи спини та плечового поясу, також можуть підключатись біцепси.

5 місце:

Машина Гаккеншмідта. Один із найпопулярніших тренажерів для ніг. Діє на квадріцепс, задню частину м’язів, сідниці. Схожий на імітацію присідання. Знімається навантаження з попереку.

фітнес тренажер

4 місце:

Жим ногами. У цьому тренажері немає навантаження на поперек, він відрізняється від попереднього вектором навантаження. Тут можна добре пропрацювати задню частину стегна.

жим ногами, фітнес тренажер

3 місце:

Гравітрон. Багатофункціональний тренажер для вправ на спину, груди, руки та сідниці.              гравітрон

2 місце:

Тренажер Сміта. Опрацьовує найбільші групи м’язів: впливає на розвиток ніг, грудей та спини.

тренажер Сміта

1 місце:

Кросовер. Дозволяє створити гарний рельєф м’язів, займатися на цьому тренажері можуть як новачки, так і професійні спортсмени.

кросовер

 Техніка безпеки на тренажерах

 • Під час занять у тренажерному залі слід перебувати у зручній спортивній формі та взутті.
 • Перед тим, як приступати до виконання будь-якої вправи, ознайомтесь з технікою її виконання або проконсультуйтесь з інструктором.
 • Селекторний ключ, який фіксує значення ваги, повинен бути встановлений повністю.
 • Забороняється класти руки під піднятий вантаж, що забезпечує опір, на штовхачі та ланцюги. Також торкатись тросів, блоків, обтяжень або інших рухомих частин тренажера під час виконання вправ.
 • Підіймайте лише ту вагу, яка вам під силу, не беріть надто важке, щоб уникнути травм.
 • Вправи з використанням максимально граничних ваг повинні виконуватись під контролем інструктора, який забезпечує страхування.
 • На штангу диски слід додавати одночасно на обидві сторони. Використовуйте замки та надійно фіксуйте їх на грифі.
 • Після закінчення підходу, обтяження обережно опускайте на підлогу, стійку чи лавку. Не кидайте диски, штангу, гантелі чи інші обладнання.
 • Вправи з гантелями й штангою виконуйте на відстані 1,5 метра від дзеркала.
 • Під час збирання чи розбирання штанги стежте за тим, щоб на одній стороні не було великої переваги – це може призвести до падіння спорядження.
 • Під час виконання вправ зі штангою і гантелями будьте дуже уважними, щоб не травмувати тих, хто займається поруч з Вами.

 

 

Якщо ви невпевнені у правильності своїх дій, краще тренуватись під наглядом персонального тренера, щоб досягнути бажаного результату і не травмувати себе та інших!

Він зможе вас проконсультувати, підказати щось та підстрахувати в будь-який момент!

Висновки

Отже, тренажери в залі – це не лише обладнання для професійних спортсменів, а й для новачків, які тільки розпочинають свій шлях. Дізнавшись специфіку роботи, кожен може займатись на них.

Рекомендуємо декілька занять провести з персональним тренером, який детально вас проконсультує по тренажерах, техніці виконання та правилах безпеки.

Спробуйте БЕЗКОШТОВНЕ тренування з тренером та розпочніть свій шлях до фігури мрії разом із нами!

Читайте також про: Фітнес тренування для початківців: Програма та Поради

Здоров’яМотиваціяНадмірна вагаСпорт
вподобань
Поділитись

Напишіть коментар

Поширені запитання «Про Тренажери для Фітнесу»: