fbpx

Види фітнесу та який напрям тренувань обрати?

Зміст

 

 1. Сучасні різновиди фітнесу
 2. Аеробні тренування
  — Body Sculpt
  — Fitness Mix
  — Інтенсивне схуднення
  — 90/60/90
 3. Силові тренування
  — Body Intensive
  — ТРХ
  — Струнке тіло
 4. Фітнес з єдиноборствами
  — Кіокушинкай
  — Тай-бо
 5. Оздоровчий фітнес
  — Стретчинг
  — Пілатес
  — Йога
 6. Танцювальні тренування
  — DanceFit
  — Танець на пілоні
 7. Яке направлення обрати для себе

Фітнес – це один із найпопулярніших видів спорту для жінок. Він буває різний. У поєднанні зі здоровим режимом дня, правильним харчуванням та регулярними заняттями, він добре сприяє схудненню, зменшенню целюліту та хорошому самопочуттю.

різновиди фітнесу

1. СУЧАСНІ РІЗНОВИДИ ФІТНЕСУ

Сучасний фітнес спрямований не лише на спалювання жиру, а й на психологічне, фізичне та духовне здоров’я. Ці тренування зазвичай є груповими, де в середньому 15 людей, у супроводі музики та з використанням різних навантажувачів, гантель, м’ячів, степ-платформ.

Різновиди фітнесу часто змінюються, додаються багато різних занять, які всі є дуже різноманітними. Розглянемо ті, які з’явились відносно недавно:

 

● ТРХ

Тренування спрямоване на розвиток та зміцнення усіх груп м’язів за допомогою спеціального підвісного тренажера.

Під час цього заняття ви працюєте із вагою власного тіла. Вставляєте руки та ноги в петлі та займаєтесь в такому стані. Використовується додаткове обладнання для кращого результату.  Навантаження можна регулювати, тому що змінюється рівень та висота петель, положення тіла. Це означає, що таке тренування підійде для людей з різним рівнем фізичної підготовки.

Завдяки цьому виду занять, можна створити рельєфне тіло, гарну поставу,  збільшити фізичні можливості тіла, гнучкість, покращити загальне самопочуття та здоров’я.

трх, види фітнес тренувань

Протипоказання: хронічні захворювання серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату.        

 

● Fly-йога

Тренування відбувається на підвісних гамаках, обручах, ременях, тканинах. Поєднує пілатес, йогу та гімнастику. Розвивається опорно-рухова система, витривалість організму, психологічне здоров’я.

Протипоказання: проблема з внутрішніми органами, гіпертонія 2-3 стадії, тромбоз.

 

● Джампінг-фітнес

Заняття проводиться на спеціальному шестикутному батуті з ручкою. Це ефективне тренування на спалювання жиру (для порівняння, 20 хвилин джампінгу прирівнюється до години посиленого кардіо). Навантаження іде рівномірно на все тіло.

Протипоказання: захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, епілепсія, гострі хронічні захворювання, патології дихальної системи.

 

● Гідрорайдери

Тренування проводяться на велотренажері, які встановлені на дно басейну. Зменшуються навантаження на суглоби, завдяки воді, створюється ефект гідромасажу.

Заняття корисне для зміцнення м’язів, розвивається дихальна та серцево-судинна система, покращуються контури тіла та знижується вага.

Протипоказання: сколіоз, радикуліт, ожиріння, артрит, патологія імунної системи, розлади нервової системи.

 

2. АЕРОБНІ ТРЕНУВАННЯ     

Аеробні тренування корисні для розвитку дихальної системи, зазвичай це кардіотренування, яке спрямоване на схуднення.

 • Body Sculpt. Заняття включає в себе аеробну частину, тут опрацьовуються всі м’язи тіла. Робить тіло рельєфним та підтягнутим.
 • Fitness Mix. Поєднує в собі різні напрямки фітнесу, де кожне тренування проходить по-різному, з використанням додаткового обладнання.

види фітнесу, фітнес мікс

 • Інтенсивне схуднення. Поєднуються найпопулярніші напрямки у фітнесі, спрямовані на корекцію фігури, схуднення, зміцнення усіх видів м’язів.
 • 90/60/90. Опрацьовуються основні групи м’язів. Зникають жирові відкладення у проблемних ділянках, формується струнке та підтягнуте тіло.

3. СИЛОВІ ТРЕНУВАННЯ

Під час цих тренувань опрацьовуються певні групи м’язів,

зміцнюється серцево-судинна система, розвивається сила, підвищується настрій.

 • Body Intensive. Поєднує в собі силовий комплекс вправ середньої інтенсивності, який спрямований на корекцію фігури.
 • ТРХ – силове тренування, яке проводиться на підвісних тренажерах за допомогою ваги власного тіла. Робить фігуру стрункою, рельєфною та підтягнутою.
 • Струнке тіло. Силове заняття у поєднанні з аеробним. Включає заняття із табати, тайбо, аеробіки. Розвивається фізична сила, витривалість, прискорюється обмін речовин.

фітнес тренування, заняття фітнес

4. ФІТНЕС З ЄДИНОБОРСТВАМИ

Поєднуються силові та аеробні навантаження. Розвивається сила, витривалість, баланс, гнучкість.

 • Кіокушинкай. Один із найскладніших стилів карате. Вчить керувати емоціями, перемагати, володіти мистецтвом бою.
 • Тай-бо – це техніка бойових мистецтв. Включає в себе аеробні навантаження, розвиток ударів руками та ногами.

фітнес тренування з єдиноборствами

5. ОЗДОРОВЧИЙ ФІТНЕС

Опрацьовуються м’язи тіла без важких фізичних навантажень, поєднуються силові навантаження і дихальні вправи.

 • Стретчинг. Комплекс вправ, спрямованих на розтягування м’язів та сухожиль. Дозволить зробити ваше тіло підтягнутим.
 • Пілатес. Оздоровчий фітнес, який зміцнює м’язи спини, попереку, тазу, виробляє поставу, лікує болі у спині та суглобах.
 • Йога. Фізична та духовна практика, яка покращує сон, енергію, настрій та рівновагу.

фітнес тренування (йога)

6. ТАНЦЮВАЛЬНІ ТРЕНУВАННЯ

 • DanceFit. Оздоровчий і танцювальний фітнес, де зміцнюється опорно-рухових апарат, покращується робота серцево-судинної системи, формується постава. Тут поєднуються різні напрямки: хіп-хоп, шафл, fitdance, zumba, dance covers.

фітнес ренування, танцювальний фітнес

 • Танець на пілоні. Вид силового фітнесу у поєднанні з аеробними вправами. Танець на пілоні з гімнастичними елементами.

7. ЯКЕ НАПРАВЛЕННЯ ОБРАТИ ДЛЯ СЕБЕ

На що орієнтуватися при виборі тренування для початківців?

 1. Здоров’я. Найважливіший чинник при виборі занять, тому їх потрібно обирати відповідно до ваших фізичний особливостей. Тим, кому не можна себе фізично перенавантажувати, може підійти, наприклад, стретчинг, пілатес, йога.
 2. Цілі. Якщо вам потрібно схуднути – вам підійдуть тренування, де є кардіо навантаження. Якщо ваша мета набрати масу – краще обрати силові заняття.
 3. Задоволення. Обирати вид фітнесу краще від ваших особистих вподобань. Якщо ви спробували водні тренування, вони вам не сподобались, проте ви думаєте що вони дуже ефективні й через це продовжуєте їх відвідувати – це неправильно.
 4. Оберіть тренування, які до душі саме вам. Якщо ви будете віддаватися йому повністю, поєднувати із правильним харчуванням та режимом – результат не змусить вас чекати.
 5. Різноманіття. Якщо ви ніяк не можете обрати щось одне, хочете відвідувати багато тренувань – це не проблема. У хороших фітнес клубах ви можете купити абонемент, за яким зможете відвідувати усі групові студії, які є в графіку. Обирайте зручну годину для себе та отримуйте задоволення від тренувань!

 

Отже, якщо ви хочете почати тренуватися та ще не визначились із напрямком, який хочете обрати, спробуйте БЕЗКОШТОВНЕ тренування у фітнес клубі «Ліга». Детальну інформацію та ціни на абонементи знайдете тут: https://ligafitness.com.ua/ticket/.

Оберіть будь-яку групову студію! До того ж, в абонементи входять усі групові тренування, тому ви зможете обирати день та годину, яка зручна саме для Вас!

МотиваціяСпорт
вподобань
Поділитись

Напишіть коментар

Поширені запитання “Про Види Фітнесу”: